Polub nasz fanpage:

02 grudnia 2016

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA W SKLEPACH: TESCO, STOKROTKA i M1.
Zamień głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo.

Od 15 lat w ramach programu Godne Dzieciństwo, PCK organizuje Czerwonokrzyską Gwiazdkę – czyli ogólnopolską akcję pomocy świątecznej dla potrzebujących. Pracownicy i wolontariusze PCK wydają paczki z żywnością, środkami czystości, odzieżą i zabawkami, organizują spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne, a dla najmłodszych spotkania z Mikołajem. Odwiedzają także osoby chore, samotne i starsze.

 

 

Święta to szczególny okres, kiedy dzielimy się radością z bliskimi, ale i z potrzebującymi. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla innych.

 

Jak można pomóc? Włączając się w akcje Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

1.    Zbiórki świąteczne w sieci sklepów TESCO oraz STOKROTKA
Już w najbliższy weekend, czyli 2-4 grudnia w sklepach TESCO wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą kwestować na rzecz najbardziej potrzebujących.

 

Natomiast klientów sieci STOKROTKA będziemy zachęcać do wsparcia naszej akcji w przedświąteczny weekend, tj. 10 – 11 grudnia br.

 

Tradycyjnie środki zebrane podczas obu zbiórek będą przeznaczone na zakup paczek świątecznych oraz przygotowanie spotkań wigilijnych dla potrzebujących osób w rejonie, w którym zostały zebrane.

 

 

2.    Darowizna na rzecz potrzebujących
Każdy kto chce wesprzeć podopiecznych PCK, może przekazać dowolną darowiznę na konto o numerze:  30 1160 2202 0000 0002 4542 3262 (Milenium Bank) z dopiskiem DAROWIZNA.

 

 

3.    Firmowa paczka dla potrzebujących
Pracownicy firm mogą przygotować w swoim biurze paczkę dla potrzebującej rodziny w swoim rejonie. Najlepiej jeśli będą to kosmetyki, środki czystości, żywność z długim terminem ważności, drobne upominki dla dzieci typu maskotki, książki, słodycze. My za pośrednictwem odpowiedniego oddziału PCK przekażemy paczkę rodzinie, która potrzebuje wsparcia na Święta.

 

4.    Kampania #Selfiless z Canonem
Pomoc materialna to nie jedyny wymiar Czerwonokrzyskiej Gwiazdki. W tym roku wraz z firmą Canon chcemy zachęcić do pomagania i dzielenia się tym z innymi, dlatego powstała świąteczna kampania #Selfieless

Każdego dnia na świecie powstają miliony zdjęć selfie. Święta to jednak czas budowania atmosfery bliskości. Czas na to, by odwrócić obiektyw w drugą stronę i skupić się na innych. Mamy cały rok, by doskonalić zdjęcia profilowe. A Święta niech będą #Selfieless.

Jak tego dokonać?
•    Należy zrobić coś dobrego dla innych.
•    Następnie trzeba sfotografować rezultat swoich działań. Dodać #Selfieless i opublikować zdjęcie na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie.
•    Na koniec koniecznie trzeba nominować 3 swoich znajomych, aby pokazać, że uprzejmość warto pielęgnować.  

W te Święta bądźmy #selfieless. Zróbmy coś dobrego dla innych.

 

(za pck.pl)

 

 

 

Zbiórka prowadzona jest na podstawie zgody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji


2015/803/OR
POLSKI CZERWONY KRZYŻ DLA POTRZEBUJĄCYCH

Zbiórka obowiązuje na terenie całej Polski więcej informacji na stronie dotyczącej zbiórek prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zbiorki.gov.pl
zbiórka

Logowanie email dla HDK

Wspierają nas

Prawo humanitrane

Poszukiwanie osób

Ratownictwo

Krwiodawstwo

Oddaj krew

Uprawnienia krwiodawców

Menu

Jak ty możesz pomóc

Pomoc i opieka

Komu i jak pomagamy

Kim jesteśmy

Copyright © 2015-2018 OR PCK BYTOM. All rights reserved.                                                                                                                                         Redakcja serwisu:
                                                                                                                                                                                                                                        Projekt i wykonanie:
Jonatan Respondek 

                                                                                                                                                                                                                  Aktualności i redakcja: Andrzej Czerwiński , Judyta Kasprzycka