Kliknij mnie

Firma

Polski Czerwony Krzyż od lat współpracuje z firmami odpowiedzialnymi społecznie, dla których ważne jest niesienie pomocy potrzebującym osobom. Symbol Czerwonego Krzyża jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem na świecie. Poprzez współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem firmy kształtują swój pozytywny wizerunek i wdrażają program społecznego zaangażowania.

Partnerami PCK są firmy z różnych działów gospodarki, które adaptują specjalnie przygotowany program marketingu społecznego. Proponujemy udział w znanych, długofalowych i ogólnopolskich projektach i kampaniach społecznych. Nasze działania prowadzimy przejrzyście i w oparciu o najwyższe standardy etyczne. Udział w naszych projektach zwiększa atrakcyjność oraz rozpoznawalność produktów danej firmy, co przekłada się na wzrost sprzedaży i możliwości pomocy świadczonej przez PCK.

Partnerem PCK może zostać firma ogólnopolska lub firma działająca lokalnie. Rodzaj  zawartej umowy zależy od wielkości kwoty oraz obszaru działania, jaki deklaruje sponsor (lokalnie, czy na cały kraj). Partnerstwo jest formą wspierania celów społecznych, na których firmie najbardziej zależy. Polski Czerwony Krzyż stwarza Państwu możliwość połączenia swoich celów biznesowych z działalnością charytatywną. Możemy pomóc określić Państwu wspólną płaszczyznę Państwa działalności komercyjnej i społecznej, dzięki czemu pomoc innym przynosi nie tylko satysfakcję, ale również zysk.

Jeśli Państwa firma jest zainteresowana współpracą, prosimy o kontakt
pod nr tel. 0 22/ 3 261 261
lub adres e-mail: promocja@pck.org.pl.

Przygotujemy dla Państwa szczegółową ofertę.

 

Osoba indywidualna

1. Zostań regularnym darczyńcą Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wesprzyj nasze działania. Potrzebujemy od Państwa stałego wsparcia. Każda regularnie wpłacana kwota, daje możliwość niesienia pomocy naszym podopiecznym. Dzięki regularnym darczyńcom możemy im skutecznie pomagać.

 

Konto bankowe:
30 1160 2202 0000 0002 4542 3262
Millennium Bank SA


Do przelewu zagranicznego należy podać dodatkowo kod:
IBAN: PL30 1160 2202 0000 0002 4542 3262
SWIFT: BIGBPLPWXXX
 

Przekazane darowizny można odliczać od swojego dochodu. Dla osób fizycznych wysokość odliczenia wynosi do 6%, a dla osób prawnych do 10% rocznego dochodu (podstawa prawna ustawa o podatku dochodowym art. 26, ust. 1, pkt. 9 oraz art.18, ust.1, pkt.1).

 


2. Przekaż dary rzeczowe dla naszych podopiecznych

Polski Czerwony Krzyż prowadzi lokalne zbiórki darów rzeczowych dla osób ubogich, rodzin wielodzietnych oraz bezdomnych. Organizujemy także zbiórki dla ofiar klęsk i katastrof w Polsce i zagranicą. Hojność i życzliwość darczyńców są szczególnie ważne w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Dary można przynosić od naszego biura w godzinach pracy.

 

Najbardziej potrzebne są:

 • Środków czystości i higieny osobistej
 • Artykułów do pielęgnacji niemowląt
 • Sprzętu rehabilitacyjnego i leków
 • Mebli i sprzętu gospodarstwa domowego
 • Odzieży, pościeli oraz innych tekstyliów
 • Przyborów szkolnych
 • Produktów spożywczych i żywności (z aktualną datą przydatności do spożycia)
 • Jeśli masz w domu coś a nie wiesz czy może się to przydać zadwoń do nas!


3. Zostań wolontariuszem

Wolontariuszem może zostać każdy, kto chce wesprzeć działania PCK. Nasi wolontariusze m.in.

 • nauczają w szkołach metod udzielania pierwszej pomocy, idei międzynarodowego prawa humanitarnego, zasad zdrowego stylu życia;
 • wspierają koła lub zarządy PCK przy organizacji różnych festynów, imprez plenerowych bądź konkursów;
 • angażują się w akcje pomocy dla ofiar klęsk i katastrof - pomagają w przygotowaniu transportów humanitarnych i dystrybucji darów;
 • kwestują na ulicach zbierając pieniądze do puszek;
 • pracują w naszych biurach np. jako asystenci, pomagają przy kampaniach.

Aby przyłączyć się do grupy naszych wolontariuszy skontaktuj się z nami.


4. Zostań Honorowym Dawcą Krwi.

W ciągu roku w Polsce przeprowadza się około miliona transfuzji. Co minutę potrzebny jest litr krwi. Potrzebna jest każda krew, która może pomóc ofiarom wypadków oraz osobom chorym przewlekle.  

Krwiodawcą może zostać osoba między 18 – 65 rokiem życia. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi raz na dwa miesiące. Zbiórki krwi prowadzą oddziały Krajowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Szczegóły na www.oddajkrew.pl

Cztery bułki, dwa łabądki, po nich w PIT swój wpisz dwie piątki i bałwanka, po nim „siedem”- tak nakarmisz brzuch niejeden. 

 

Pomaganie jest dziecinnie proste! Zapamiętaj ten numer KRS i przekaż 1% podatku na ciepłe posiłki, kolonie i zestawy edukacyjne dla najbardziej potrzebujących dzieci. Wspieraj Polski Czerwony Krzyż!!!

 

Prosty wierszyk i obrazki pokazują, co najbardziej potrzebne jest małym podopiecznym Polskiego Czerwonego Krzyża: regularne posiłki, przybory szkolne, szansa na edukację i radość.

W Polsce jest ponad 700 000 dzieci, które potrzebują wsparcia. Od 14 lat PCK prowadzi program „Godne Dzieciństwo”, poprzez który oferuje dzieciom kompleksową opiekę.

Rozliczając swój PIT mogą Państwo w prosty sposób – za pośrednictwem PCK - pomóc tym dzieciakom, stwarzając im szansę na zaspokojenie podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy i lepszy start w dorosłość.

Dzięki środkom pozyskanym w ramach kampanii 1% Polski Czerwony Krzyż będzie mógł nie tylko dożywiać dzieci w szkolnych stołówkach i świetlicach, ale również sfinansować pobyt potrzebujących maluchów na koloniach, doposażyć ich w przybory szkolne i pomoc naukowe, przekazać paczki na święta z niezbędnymi ubraniami i artykułami higienicznymi.

Wielu z naszych podopiecznych potrzebuje wsparcia w procesie kształcenia, w nabywaniu i utrwalaniu umiejętności związanych z życiem społecznym oraz pozytywnego wzorca do spędzania wolnego czasu zarówno w czasie roku szkolnego, jak i wakacji. Dlatego właśnie organizujemy zajęcia edukacyjne, uczymy zasad zdrowego żywienia, postawy społecznego zaangażowania i radzenia sobie z problemami.

Pomaganie jest dziecinnie proste! Wystarczy wypełniając swój PIT  wpisać numer KRS 0000225587.

 

 

W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego (PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT – 38) wpisujemy nazwę  oraz numer pod jakim widnieje organizacja w Krajowym Rejestrze Sądowym:

Polski Czerwony Krzyż

z dopiskiem

Oddział Rejonowy w Bytomiu

Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym:0000225587

 

Sprawdź naszą rzetelność poprzez sprawdzenie naszego numeru KRS: www.ms.gov.pl.

Firma

Osoba Indywidualna

Logowanie email dla HDK

Wspierają nas

Prawo humanitrane

Poszukiwanie osób

Ratownictwo

Krwiodawstwo

Oddaj krew

Uprawnienia krwiodawców

Menu

Jak ty możesz pomóc

Pomoc i opieka

Komu i jak pomagamy

Kim jesteśmy

Copyright © 2015-2018 OR PCK BYTOM. All rights reserved.                                                                                                                                         Redakcja serwisu:
                                                                                                                                                                                                                                        Projekt i wykonanie:
Jonatan Respondek 

                                                                                                                                                                                                                  Aktualności i redakcja: Andrzej Czerwiński , Judyta Kasprzycka