Polub nasz fanpage:

05 października 2016

W tym artykule możesz przeczytać o Festynie Parafialnym w Miechowicach oraz o akcji dla biegaczy "Bytomski Pómaraton" Zapraszamy! + ZDJĘCIA

 

 

Festyn parafialny na Miechowicach!
 


11-go września,  jak co roku, odbył się odpust parafialny, parafii Krzyża Świętego w Bytomiu Miechowicach. Od ośmiu lat wraz z odpustem, ksiądz proboszcz Bartosz Podhajecki organizuje Festyn Rodzinny, jest to, wspaniały pomysł dla parafian, ale nie tylko. Na Festyn przybywają goście z sąsiednich  i dalszych parafii.  W trakcie festynu odbywają się loterie fantowe, a dochód przeznaczany jest na organizację ferii i półkolonie dla dzieciaków. Na zakończenie festynu następuje losowanie numerów z loterii, do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez śląskie firmy. Koncertują grupy folklorystyczne, dobre zespoły muzyczne i kabarety. Według słów prezydenta Bartyli jest to impreza kulturalna na bardzo wysokim poziomie. Członkowie klubu HDK PCK „Górnik” pomagali przy rozstawianiu stolików i namiotów dla uczestników festynu, a po zakończeniu, przy demontażu.

 

 

 

 

Bytomski Półmaraton!

 

 

Od ośmiu lat Michał Napierała, radny miejski, organizuje „Bytomski Półmaraton”. My pomagamy przy przebiegu biegu, najpierw obstawialiśmy trasę przebiegu, a od dwóch lat  prowadzimy szatnię dla biegaczy jak również nasi członkowie częstują uczestników gorącymi posiłkami, przygotowanymi przez organizatorów. Drugi raz z rzędu pomagają nam koledzy z innych klubów HDK, zrzeszonych przy OR PCK w Bytomiu.

 

 

 

 

 

 

Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają 7 Festyn Rodzinny przy parafii św. Krzyża w Bytomiu

Miechowicach. Członkowie Klubu pomagają w przygotowaniach do Festynu. Również pomagali w uprzątnięciu placu  po Festynie.  

 

Następne zdjęcie przedstawia członków Klubów HDK PCK „ Centrum”, „Diament” i „Górnik” w trakcie pracy przy przebiegu 8  Bytomskiego Półmaratonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sporządził i przygotował: W. Binięda
Dodano: J. Respondek

 

HDK PCK "Górnik" nie marnuje czasu. Działają i pomagają!

Logowanie email dla HDK

Wspierają nas

Prawo humanitrane

Poszukiwanie osób

Ratownictwo

Krwiodawstwo

Oddaj krew

Uprawnienia krwiodawców

Menu

Jak ty możesz pomóc

Pomoc i opieka

Komu i jak pomagamy

Kim jesteśmy

Copyright © 2015-2018 OR PCK BYTOM. All rights reserved.                                                                                                                                         Redakcja serwisu:
                                                                                                                                                                                                                                        Projekt i wykonanie:
Jonatan Respondek 

                                                                                                                                                                                                                  Aktualności i redakcja: Andrzej Czerwiński , Judyta Kasprzycka