Kim jesteśmy

Komu i jak pomagamy

Pomoc i opieka

Jak ty możesz pomóc

Menu

Uprawnienia krwiodawców

Oddaj krew

Krwiodawstwo

Ratownictwo

Poszukiwanie osób

Prawo humanitrane

Wspierają nas

Logowanie email dla HDK

 Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "GÓRNIK" powstał w 1969 roku istnieje już 47 lat.

HDK PCK "GÓRNIK"

Zarząd Klubu "GÓRNIK":

Od lewej:

 

Ryszard Oleksy (Członek Zarządu), Tadeusz Borowiec (Wiceprezes),
Jolanta Oleksy (Sekretarz Zarządu), Waldemar Binięda (Prezes Zarządu),
Zygmunt Deminger (Skarbnik Zarządu)

 

 

 

Menu

Aktualności

Historia Klubu

Galeria Zdjęć

Archiwum

Klub HDK PCK "Górnik"

 

ul. Ks. Frenzla 72


41-932 Bytom (Miechowice)

 

Adres do korespondencji:

Prezes Klubu HDK PCK "Górnik"
W. Binięda
ul. Racjonalizatorów 42a/1
41-923 Bytom

 

Terminy akcji honorowego oddawania krwi:
 

Każda druga sobota miesiąca, na parkingu  Centrum Handlowego PLEJADA  w Miechowicach.

 

Aktualności:

Historia Klubu:

Galeria zdjęć:

Historia Klubu HDK PCK „Górnik” związana jest z datą 29 sierpnia 1969 roku.
W tym to dniu, z inicjatywy grupy górników, byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Miechowice”, około 40 osób, spotkało się na zebraniu założycielskim.

Inicjatorami spotkania byli m.in. późniejsi długoletni zasłużeni działacze HDK i PCK, panowie: Władysław Mordarski pierwszy długoletni prezes, Czesław Podkowa, Kazimierz Nowosielski, Henryk Dzienniak, Zygmunt Palikowski, Herbert Ploch, oraz
Tadeusz Borowiec, będący członkiem zarządu do dnia dzisiejszego.

 

Pierwsza zbiorowa akacja honorowego oddawania krwi miała miejsce w dniu 27 września 1969 roku. Na której krew oddało 73 dawców, a krew zostaje pobrana na terenie bytomskich szpitali.

We wrześniu 1971 roku na łamach ogólnopolskiej prasy ukazuje się apel klubu HDK PCK „Górnik” do wszystkich Klubów w kraju o podjęcie współzawodnictwa oddawania krwi dla dzieci pod hasłem „Niech nasza krew stanie się Darem Życia dla całego Narodu Polskiego”.

W dniu 16 lutego 1975 roku ma miejsce pierwsza akcja HDK w niedzielę. Pomysł ten owocuje większą ilością oddanej krwi, a dyrekcja kopalni doceniając tę inicjatywę wspomaga krwiodawców gorącym posiłkiem i paczkami z owocami i słodyczami.

 

Z okazji 15- lecia działalności załoga kopalni „Miechowice” ufundowała Sztandar, który odznaczony jest Odznaką Honorową PCK stopnia I.II i III, oraz Zbiorową Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi stopnia Pierwszego.

Na Akademii w dniu 19 listopada 1988 roku Klub HDK PCK „Górnik” otrzymuje imię gen. Jerzego Bończaka – byłego prezesa Zarządu Głównego PCK.

 

Początek lat 90-tych to znaczny wzrost pozyskiwanej krwi w niedzielnych akcjach. Rok rocznie ponad 260 litrów. Koniec lat 90-tych następuje jeszcze większy wzrost honorowo oddawanej krwi – ponad 550 litrów w ciągu jednego roku. Obecnie odnotowujemy spadek rocznie oddawanej honorowo krwi, co wiąże się ze zmianami społecznymi w naszym społeczeństwie i niewątpliwie podejściem władz PCK do ruchu HDK.

 

We wrześniu 1999 roku przy Zarządzie Klubu powołany został pierwszy na Śląsku, Klub Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego.

Od czerwca 2002 roku, uczestniczymy wraz z dziećmi w Igrzyska Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo na „Skałce” w Świętochłowicach.

Kolejną znaczącą inicjatywą było powołanie Terenowego Koła Śląskiej   Ligi Walki z Rakiem w dniu 29 sierpnia 2003 roku, a stało się to, dokładnie w 34 rocznicę powstania Klubu.

W związku z połączeniem się trzech kopalń w jedną, z naszej inicjatywy w dniu 16 kwietnia 2005 roku, powstała Rada Klubów HDK PCK przy Kopalni „Bobrek – Centrum”.

 

Od 2009 roku, pomagamy w przebiegu Bytomskiego Półmaratonu.

W 2015 roku  naszym pomysłem było utworzenie Ligi Gry w Kręgle dla członków klubów  honorowego krwiodawstwa na Górnym Śląsku.

Nieprzerwanie od ponad 20 lat organizujemy i uczestniczymy w turniejach sportowych, organizujemy wyjazdy krwiodawców  i sympatyków ruchu hdk wraz z rodzinami na ich Pielgrzymkę na Jasną Górę w Częstochowie, organizujemy spotkania z członkiniami Klubu z okazji „Dnia Kobiet”,  członkowie Klubu uczestniczą w „Rajdach Czerwonej Róży”, współpracujemy ze Szkołami na terenie dzielnicy Miechowice, wraz z pocztem sztandarowym, bierzemy udział w obchodach Barbórkowych, wyjeżdżamy do zaprzyjaźnionych kubów z całej Polski na ich jubileusze, uczestniczymy w pogrzebach i odwiedzamy groby byłych zasłużonych honorowych dawców krwi z okazji „Wszystkich Świętych”.

 

Bierzemy czynny udział we wszystkich inicjatywach organizowanych przez Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu.

Działania Klubu HDK PCK „Górnik” to nie tylko zorganizowane akcje oddawania honorowo krwi, której pozyskaliśmy w od chwili pierwszej akcji ponad 15 tysięcy litrów. Uczestniczymy czynnie we wszystkich bataliach pomocy ludziom pokrzywdzonym przez los.

 

Organizujemy zbiórki na rzecz ofiar wielkich katastrof w kraju i zagranicą.

W okresie działalności Klubu HDK PCK „Górnik” zmuszeni jesteśmy, aż 6 razy zmieniać siedzibę naszego biura. Nie osłabia to jednak aktywność członków Zarządu i z jeszcze większą determinacją oddajemy się naszej pasji – służenia innym.

Archiwum:

W Polsce po raz siódmy, w Bytomiu Miechowicach po raz drugi, odbyły się uroczystości poświęcone żołnierzom wyklętym. Najpierw w kościele pw. Krzyża Świętego przy ul. Ks. Jana Frenzla 42 odbyła się msza święta, a następnie udaliśmy się na plac przy skrzyżowaniu ulic Frenzla i Dzierżonia na uroczyste złożenie kwiatów i zniczy przy pomniku "Ofiar Tragedii Górnośląskiej" w Bytomiu - Miechowicach  W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, organizacje społeczne, żołnierze z pocztem sztandarowym, orkiestrą dętą z 34 Śląskiej Dywizji Rakietowej w Bytomiu i licznej rzeszy mieszkańców Miechowic i nie tylko. My również wystawiliśmy Poczet Sztandarowy, delegację ze zniczem i pozostałych członków klubu, którzy, reprezentowali nas w strojach organizacyjnych. 

 

 

Uroczystości poświęcone żołnierzom wyklętym 

8 marca Dzień Kobiet

 

Tak jak w maju, na Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi na Jasnej Górze, tak jak w grudniu, na kolacji wigilijnej dla dzieci, tak w marcu stało się już tradycją, że spotykamy się z paniami, które są członkiniami Kubu,lub są naszymi darczyńcami i przyjaciółmi. W tym roku wyznaczyliśmy sobie spotkanie w lokalu "Desperado" na Karbiu.

I jak zawsze przy kawie, ciastku i czymś jeszcze, mile i radośnie spędziliśmy wspólnie czas. Wymieniliśmy się najnowszymi wicami, pośpiewaliśmy "karaoke". W imieniu całego Zarządu złożył życzenia prezes Klubu, Waldemar Binięda. Aby zachować jak najdłużej wspomnienia, zrobiliśmy kilka zdjęć.

Zdjęcie nr 1, przedstawia prawie całą grupę, oprócz prezesa Biniędy.

Zdjęcie nr 2 przedstawia panie, dyskutujące, ale o czym, to tylko one wiedzą.

Zdjęcie nr 3 zadowoleni członkowie Zarządu.

Okręgowa Akademia Honorowych Dawców Krwi

 

     20 stycznia 2017 w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, odbyło się

 okolicznościowe spotkanie działaczy i honorowych dawców krwi. Uroczystości objął honorowym  patronatem Wojewoda Śląski. Podczas spotkania wręczono krwiodawcom i działaczom HDK PCK odznaczenia państwowe, odznaki i wyróżnienia.

Z terenu Miasta Bytomia Odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu wyróżniono:

 1. Pawła Lison

 2. Jerzego Rękosiewicza

 3. Dariusza Ryś.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej wyróżniono:

 1. Małgorzatę Siekaniec

Święta Wielkanocne, są dla większości polaków najważniejszymi ze świąt. Aby radośnie i z godnością można było je spędzić, członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża, dzieci i młodzież ze szkół w Bytomiu, Tarnowskich Górach i Zabrzu, kwestowali w dniach 24-26 marca w sklepach TESCO. Zbierano żywność i środki na zakup paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących z terenu miasta Bytomia. Na zdjęciach członkowie Klubu HDK PCK "Górnik" w trakcie kwestowania w TESCO na Chorzowskiej i na Szombierkach.

 

Ciepłych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych, spotkania z budzącą się do życia przyrodą, szczęścia, radości, stołu sutego i wspaniałych gości, oraz uśmiechu każdego dnia.Życzą krwiodawcy z Klubu HDK PCK „Górnik”.

 

WIELKANOC 2017r.

Ciepłych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych,
spotkania z budzącą się do życia przyrodą,
szczęścia, radości, stołu sutego i wspaniałych gości, oraz uśmiechu każdego dnia.
Życzą krwiodawcy z Klubu HDK PCK „Górnik”.

                                    WIELKANOC 2017r.

 

25 - Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK  2017

                DZIEŃ  KOBIET

   Akademia Jubileuszowa "Centrum"

        Tour de Pologne 30.07.2017r.

ODWIEDZINY WIEŚKA W SZPITALU

             BRYNEK

CASTORAMA 07.04.2016

Finał 2 edycji kręgli 17.07.2017r.

Witajcie członkowie, krwiodawczynie, krwiodawcy i sympatycy klubu HDK PCK "Górnik" w 2018 roku.

 

Życzę Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności i uśmiechniętego każdego dnia. Zachęcam wszystkich zdrowych do dzielenia się swoim  z tymi któży oczekują tej pomocy w postaci Waszej krwi iszpiku kostnego, aby lekarze mogli ratować Ich zdrowie i życie. To naprawde nic nie kosztuje, a zyski są po obu stronach.Chorzy otrzymują , to czego najbardziej pragną, a dawcy bieżącą i stałą kontrolę własnego zdrowia. Czyż może być lepsza wymiana ?.

Otwarte akcje krwiodawstwa odbywają się cyklicznie w każdą drugą sobotę na terenie parkingu CH Atrium - Plejada

w Miechowicach w godz. od 11-tej do 16-tej. W tym roku są to soboty :

10 luty,

10 marzec,

14 kwiecień,

12 maj,

9 czerwiec,

14 lipiec,

11 sierpień,

8 wrzesień,

13 październik,

10 listopad,

8 grudzień.

Możecie także zgłaszać się do punktu krwiodawstwa przy Szpitalu nr 1 na ul. Żeromskiego nad Pogotowiem Ratunkowym lub w Katowicach w RCKiK przy ul Raciborskiej.

Zapraszam wszystkich, któży opłacają składki członkowskie na rzecz klubu na zebranie sprawozdawcze za 2017 rok. Zebranie odbędzie się w dniu 17 lutego o godz. 10-tej w budynku katechetycznym przy parafii Krzyża Świętego w Miechowicach przy ul.. ks. Frenzla 72.

Załączam również Plan Pracy na 2018 rok i Sprawozdanie za okres 2017r.

Gorąco pozdrawiam.

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem.

 

         

                                                                      Prezes Klubu HDK PCK Górnik"

                                                                          Waldemar Binięda

 

Wizyta naszego klubu w Kędzierzynie

 

W dniu 11 lutego w Światowym Dniu Chorego, koledzy krwiodawcy z Kędzierzyna – Koźla, przy parafii Ducha Świętego obchodzili 20-lecie swojej działalności. Klub HDK PCK przy tej parafii, dzięki pomocy księdza prałata Edwarda Bogaczewicza i przywództwu Mietka Ferdzyna działa prężnie i efektywnie. W dniu uroczystości miała miejsce otwarta akcja honorowego oddawania krwi, msza święta, przed i po mszy , a także w trakcie akademii czas umilał chór „Sen” ze Strzelec Opolskich. Uroczystość uświetniły władze wojewódzkie i miejskie, a także Pecekowskie jak również przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów. Klub HDK PCK „Górnik” reprezentował prezes klubu Waldemar Binięda i poczet sztandarowy w składzie : Janusz Królikowski, Jurek Rękosiewicz i Mietek Saganowski. Jak zawsze przy takich okazjach, były wspomnienia ze starymi przyjaciółmi i oczywiście nawiązaliśmy nowe znajomości.

Poniżej zdjęcia z uroczystości: Chór „Sen”, poczet sztandarowy i chwile wręczania upominków i odznaczeń klubowych.

.

 Zarząd Klubu HDK PCK "Górnik”

w Bytomiu Miechowicach zorganizował po raz 25 z rzędu „Kolację Wigilijną„ dla najbardziej potrzebujących dzieci z dzielnic : Miechowice, Karb, Bobrek i Centrum. Od kilku już lat uroczystość odbywa się w Szkole Podstawowej nr 33 w Miechowicach przy ul. Matki Ewy 9. Dziękujemy wszystkim pracownikom , a w szczególności pani dyrektor i uczniom którzy występują z jasełkami. W Kolacjach uczestniczą uczniowie szkól podstawowych nr 33,54 i Z. S. nr 5.

Zdjęcie nr 1 przedstawia przywitanie zaproszonych dzieci i gości, przez prezesa Kulbu pana Waldemara Biniędę, a także błogosławieństwo udzielone wszystkim obecnym przez księdza Michała Żyłę.

Na zdjęciu nr 2 prezentują się dziewczyny z jasełkami.

Zdjęcie nr 3 przedstawia wjazd świętego Mikołaja na salę, gdzie wręczane były paczki świąteczne.

Zdjęcie nr 4 przedstawia organizatorów Kolacji.

 

   Zarząd Klubu HDK PCK "Górnik"

zaprasza, członków Klubu na zebranie sprawozdawcze za 2018 rok. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 lutego br. (sobota) o godz. 10 tej w Salce Katechetycznej (vis a vis) biura Klubu, przy kościele Krzyża Świętego w Miechowicach przy ul. ks. Frenzla 72.

PORZĄDEK ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO

KLUBU HDK PCK „ GÓRNIK” ZA 2018 ROK.

 

 

Porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania i przywitanie zebranych.

 2. Wybór przewodniczącego i sekretarza obrad.

 3. Przyjęcie porządku zebrania.

 4. Wybór Komisji Mandatowej i Uchwał i Wniosków.

 5. Sprawozdanie programowe i finansowe za 2018 rok.

 6. Dyskusja nad złożonymi sprawozdaniami.

 7. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu.

 8. Przedstawienie i zatwierdzenie Planu Pracy na 2019 rok.

 9. Przedstawienie i zatwierdzenie przygotowań do przebiegu jubileuszu pięćdziesięciolecia Klubu.

 10. Zgłaszanie wniosków.

 11. Głosowanie nad zgłoszonymi wnioskami.

 12. Zakończenie zebrania.

JUBILEUSZ 50-LECIA KLUBU HDK PCK "GÓRNIK"

 

 

                                 HISTORIA KLUBU

 

Historia Klubu HDK PCK „Górnik”, związana jest z datą 29 sierpnia 1969 roku. W tym to dniu z inicjatywy grupy górników byłej kopalni KWK „Miechowice”, około 40 0sób spotkało się na zebraniu założycielskim. Inicjatorami spotkania byli min. , późniejsi długoletni zasłużeni działacze HDK, panowie : Władysław Mordarski, pierwszy długoletni prezes klubu, Czesław Podkowa, Kazimierz Nowosielski, Henryk Dzienniak, Zygmunt Palikowski, Herbert Ploch, oraz Tadeusz Borowiec, będący członkiem zarządu do dnia dzisiejszego. Pierwsza zbiorowa akcja honorowego oddawania krwi miała miejsce w dniu 21 września 1969 r. na której krew oddało 73 dawców. We wrześniu 1971 roku na łamach ogólnopolskiej prasy ukazuje się apel Klubu HDK PCK „Górnik”, do wszystkich klubów w kraju o podjęcie współzawodnictwa oddawania krwi dla dzieci pod hasłem „ Niech nasza krew stanie się darem życia dla całego narodu polskiego”. W dniu 16 lutego 1975 ma miejsce pierwsza akcja hdk w niedzielę. Pomysł ten owocuje większą ilością pozyskanej krwi, a dyrekcja kopalni doceniając tą inicjatywę , wspomaga krwiodawców gorącym posiłkiem i paczkami z owocami i słodyczami. Z okazji 15 lecia działalności załoga kopalni „Miechowice” ,ufundowała sztandar, który odznaczony jest Odznaką Honorową PCK st. I,II i III-go, oraz zbiorową Odznaką ZHDK st. I-go. Na akademii w dniu 19 listopada 1988 roku Klub HDK PCK „Górnik” otrzymuje imię gen. Jerzego Bończaka, byłego prezesa Zarządu Głównego PCK. Początek lat dziewięćdziesiątych, to znaczny wzrost pozyskiwanej krwi w niedzielnych akcjach. Rok rocznie ponad 260 litrów krwi. Koniec lat dziewięćdziesiątych następuje jeszcze większy wzrost honorowo oddawanej krwi ponad 550 litrów w ciągu jednego roku. Obecnie odnotowujemy znaczny spadek rocznie oddawanej krwi, co wiąże się ze zmianami społecznymi w naszym społeczeństwie i niewątpliwie podejściem władz PCK do ruchu HDK. We wrześniu 1999 przy zarządzie klubu powołany został pierwszy na śląsku Klub Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Od czerwca 2002 roku do czerwca 2007 uczestniczymy wraz z dziećmi w Igrzyskach Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo na „Skałce” w Świętochłowicach. Kolejną znaczącą inicjatywą było powołanie Terenowego Koła Śląskiej Ligi Walki z rakiem. W dniu 29 sierpnia 2003 roku ,a stało się to dokładnie w 34 rocznicę utworzenia klubu. W związku z połączeniem się trzech kopalń w jedną z naszej inicjatywy w dniu 16 kwietnia w dniu 2005 roku powstała Rada Klubów HDK PCK przy Kopalni „Bobrek- Centrum”. Od 2009 roku pomagamy w przebiegu bytomskiego półmaratonu. W 2015 naszym pomysłem było utworzenie Ligi Gry w Kręgle dla członków klubów honorowego krwiodawstwa na górnym śląsku . Nieprzerwanie od ponad 20 lat organizujemy i uczestniczymy w turniejach sportowych, organizujemy wyjazdy krwiodawców i sympatyków ruch HDK wraz z rodzinami na ich Pielgrzymkę na Jasną Górę w Częstochowie . Organizujemy spotkania z członkiniami Klubu z okazji Dnia Kobiet. Członkowie klubu uczestniczą w rajdach Czerwonej Róży. Współpracujemy ze szkołami na terenie dzielnicy Miechowice. Wraz z pocztem Sztandarowym bierzemy udział w obchodach barbórkowych. Wyjeżdżamy do zaprzyjaźnionych klubów z całej polski na ich jubileusze. Uczestniczymy w pogrzebach i odwiedzamy groby byłych zasłużonych honorowych dawców krwi z okazji Wszystkich Świętych. Bierzemy czynny udział we wszystkich inicjatywach organizowanych przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu. Działania Klubu HDK PCK ”Górnik’, to nie tylko zorganizowane akcje oddawania honorowo krwi której pozyskaliśmy od chwili pierwszej akcji ponad 16 tyś litrów. Uczestniczymy czynnie we wszystkich bataliach pomocy ludziom pokrzywdzonym przez los. Organizujemy zbiórki na rzecz ofiar wielkich katastrof w kraju i zagranicą. W okresie działalności klubu HDK PCK „Górnik” zmuszeni jesteśmy aż 7 razy zmieniać siedzibę naszego biura. Nie osłabia to jednak aktywności członków zarządu i z jeszcze większą determinacją oddajemy się naszej pasji, służenia innym . Terminy akcji honorowego oddawania krwi, to obecnie, każda druga sobota miesiąca na parkingu C.H „ Atrium Plejada” w Bytomiu – Miechowicach.

Skład obecnego zarządu :

Waldemar Binięda prezes

Tadeusz Borowiec wiceprezes

Zygmunt Deminger skarbnik

Jerzy Rękosiewicz sekretarz

Obecny adres klubu :

Parafia pw. Krzyża Świętego

Ul. Ks. Jana Frenzla 42

41-932 Bytom

Drodzy członkowie klubu HDK PCK "Górnik", krwiodawczynie i krwiodawcy, sympatycy i czytający tą stronę.

        Pragnę poinformować i przypomnieć, że w dniu 29 sierpnia minie 50 lat, jak został utworzony Klub HDK PKC "Górnik". Z tej to okazji w dniu 22 czerwca zorganizowaliśmy uroczystą Akademię w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta. Patronat honorowy nad obchodami objęli: prezydent Mariusz Wołosz, prezes Węglokoks Kraj SP z o.o., prezes PEC Bytom i dyrektor Interplast Plastick Produckt. W akademii uczestniczyli: prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK - Adam Przywara, dyrektor Biura Śl.O.Okr. PCK - Bogdan Ogrocki, prezes ZR PCK w Bytomiu Stanisław Rosół, były prezydent miasta Bytomia - Krzysztof Wójcik, dyrektor RCKiK w Katowicach Stanisław Dyląg, przedstawicielka Oddziału RCKiK w Bytomiu, przewodnicząca Rejonowej Komisji Rewizyjnej Beata Duraj - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 54, Anna Wójcik - przewodnicząca Związku Zawodowego "Przeróbka" przy KWK "Bobrek- Piekary" i Spółki Restrukturyzacji Kopalń, Andrzej Tokarski - przedstawiciel Miechowickich Kupców, kluby krwiodawców z: Polkowic, Bielawy, Turowa, Lubonia, Murowanej Gośliny i Kędzierzyna Koźla, oraz wszystkie kluby zrzeszone przy ZR PCK w Bytomiu, odznaczeni i sympatycy. Jesteśmy dumni, że jubileusz 50-lecia naszego klubu wypada w setną rocznicę powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.

            Prezes Klubu HDK PCK "Górnik" - Waldemar Binięda.

Podczas akademii wyróżniono:

 

           Odznaką Honorową st. Pierwszego:

Jana Klimkowskiego i Kazimierza Stypółkowskiego. 

           Odznaką Honorową st. Drugiego:

Agnieszkę Sobata i Jerzego Rękosiewicza.

           Odznaką Honorową st. trzeciego :

Szkołę Podstawowa nr 33 w Bytomiu Miechowicach, Ryszarda Oleksego, Daniela Rosińskiego i Witolda Mieczkowskiego.

            Odznaką Honorową st. Czwartego:

Agnieszka Mróz i Krzysztof Borowciec.

 Na wniosek Zarządu Klubu HDK PCK „Górnik” Odznakę Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narody otrzymali: 

Ryszard Oleksy, Popko Antoni, Królikowski Janusz, Filipiak Hieronim i Mieczkowski Witold.

Zarząd klubu HDK PCK „Górnik” przyznał za oddanie ponad 50 litrów krwi, okolicznościowy puchar dla Jana Klein.

Za oddanie ponad 40 litrów krwi Zarząd Klubu przyznał okolicznościowy puchar dla Hieronima Filipiaka.

Ze względu na stan zdrowia i zakończenie oddawanie krwi, Zarząd klubu przyznał okolicznościowy puchar dla Daniela Rosińskiego

W dniu 10 sierpnia miała miejsce comiesięczna akcja honorowego oddawania krwi na terenie parkingu ATRIUM PLEJADA  w Bytomiu. Tym razem dzięki inicjatywie Narodowego Centrum Krwiodawstwa w Warszawie miała miejsce "Wampiriada". Animatorzy promowali krwiodawstwo tak na zewnątrz, przy autobusie do poboru krwi, jak i w pasażach Atrium - Plejada. Do gadżetów które oferowali "wampiry", my dołożyliśmy kilka kubków klubowych. Całość ilustrują zdjęcia. 

Akcja Honorowego Oddawania Krwi PCK zorganizowana przez Klub HDK PCK "GÓRNIK"

Statystyki

Copyright © 2015-2018 OR PCK BYTOM. All rights reserved.                                                                                                                                         Redakcja serwisu:
                                                                                                                                                                                                                  Projekt i wykonanie:
Jonatan Respondek - Administrator Serwisu

                                                                                                                                                                                                                  Aktualności i redakcja: Andrzej Czerwiński